Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti i firmy

Tepelné čerpadlo pro novostavbu

tepelné čerpadlo novostavba

Máte před sebou rozhodování, jaké topný systém zvolit pro vaši novostavbu? Názory odborníků se až donedávna různily. Nyní se stále častěji začínají přiklánět k řešení, který my doporučujeme už radu let - tepelné čerpadlo vzduch-voda s podlahovým topením a chlazením. Naše řešení vychází z dlouholetých zkušeností a neustálých inovací.

Přinášíme vám přehledné informace, proč je lepší zvolit tepelné čerpadlo než plynový kotel a jaké jsou výhody podlahového systému oproti radiátorům.

Proč zvolit tepelné čerpadlo vzduch voda v novostavbě?

Nejdůležitější důvody pro tepelné čerpadlo v porovnání s plynovým kotlem:

Ohleduplnost k životnímu prostředí / energie z obnovitelných zdrojů: Tepelná čerpadla využívají ke svému chodu obnovitelné zdroje (vzduch, voda, země), zatímco spalování plynu produkuje emise skleníkových plynů.

Univerzálnost / víceúčelovost: Díky vhodně zvolenému tepelnému čerpadlu můžete topit, připravovat teplou vodu a dokonce chladit, čímž odpadá investice do samostatného chladícího systému.

Nižší provozní náklady / dlouhodobá investice: Tepelná čerpadla mají obvykle nižší provozní náklady a také vyšší energetickou účinnost než plynový systém. Je to investice do budoucnosti, s rostoucími cenami fosilních paliv a s narůstajícím důrazem na snižování emisí uhlíku se tepelná čerpadla stávají stále atraktivnější volbou.
Návratnost investice do tepelného čerpadla vzduch voda je cca 2 roky.

Možnost získání dotace na tepelné čerpadlo: Při využití dotace můžete snížit počáteční náklady a zkrátit tak dobu návratnosti investice.

Při rozhodování o nejvhodnějším zdroji je důležité zvážit i místní podmínky, dostupnost energií a další individuální požadavky (výkon, komfort apod.).

Doporučujeme vše konzultovat s naším specialistou z oboru vytápění a energetiky.


Jaký topný systém v novostavbě zvolit?

Podlahové topení nebo radiátory?

Z principu tepelného čerpadla vzduch-voda vyplývá, že bychom měli dodávat energii prostřednictvím nízkoteplotního systému, nejlépe podlahového (mokrého, suchého nebo polosuchého) se střední teplotou média cca 33 °C. Při užití radiátorů je nutné počítat se sníženou účinností cca o 20 % oproti podlahovému topení. Pokud dáte přece jenom přednost radiátorovému systému, využijte konvektory s nuceným pohybem vzduchu - tedy s ventilátory (ať už v provedení stěnovém, volně stojícím nebo podlahovém).


REŽIM CHLAZENÍ s tepelným čerpadlem

Udržení celoroční komfortní teploty v interiéru pomocí teplovodního podlahového systému je světový trend (z hlediska zdraví zcela bezpečný).

Toto řešení umožňuje dosáhnout příjemné výsledné teploty v zimních i letních měsících. V našich zeměpisných šířkách sice není tropických dnů příliš mnoho, ale s globálními změnami klimatu stále přibývají. Zvláště odlehčené podkrovní prostory osluněné střešními okny jsou k neúnosně vysoké vnitřní teplotě náchylné(pokud nelze užít podlahový systém, lze k chlazení využít fan-coily). Rovněž hrozba přehřátí zateplených objektů vnitřními zdroji je více než aktuální, teplo vyzařují např. elektrická zařízení jako výpočetní technika, pračky, sušičky, myčky nádobí, varné desky a konvice, televizory, boilery, sauny a v neposlední řadě i krby. Málokdo si též uvědomuje, že přítomnost 5 osob vnáší do prostoru teplotní zátěž téměř 1kW.

Příprava teplé vody je po vytápění největší položkou ve spotřebě tepla domu. Přečtěte si o tom, jak se dá ušetřit za užití tepelného čerpadla.

Máte zájem o konzultaci nebo zaslání nezávazné nabídky na tepelné čerpadlo REVEL?

Zaslat nabídku

Nabídka tepelných čerpadel

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRc-8kW

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRc-8kW

Cena: 89 800 Kč

A++
Tepelné čerpadlo NORDLINE

Tepelné čerpadlo NORDLINE

Cena:  Kč

A++

Mohlo by vás zajímat:

Kam dále